Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Mobil pazarlamada dikkat edilmesi gereken 3 temel kural nedir?

Mobil pazarlamada dikkat edilmesi gereken 3 temel kural nedir?

Akıllı telefon, tablet ve teknolojik cihazların artmasıyla beraber görülüyor ki internet kullanıcıları gün boyu ellerinde bir akıllı cihazla dolaşıyorlar. Günümüzde mobil kullanıcılar bilinçli ve etkileşim içindeler. Bu yıl da mobil pazarlamada mobil kullanıcıların davranışları önem taşıyor. Böylelikle pazarlama stratejisinde başarılı olmak isteyen markalar mobil pazarlamaya daha fazla yönelmeye başlıyor. Mobil pazarlamada başarılı olmak için bazı noktalara dikkat etmek gerektiğini de belirtmeden geçmeyelim. Başarının sırrı plan yapmak olsa da, internette alışveriş yapmış veya ilk defa yapacak olan kullanıcılardan gelecek olan trafiği arttırmak için aşağıdaki kurallardan yararlanabilirsiniz.

WEB SİTESİ TASARIMINDA MOBİL UYUM

Mobil uyumlu site tasarımı mobil kullanıcıların sizin markanızı seçmesi için olumlu bir puan olacaktır. Kimse web sitesine girdiği zaman onun bilgisayardaki gibi görünmesini istemez. Bu nedenle mutlaka web site tasarımınızın mobil uyumlu olması gerekmektedir. sadece içeriklerin değil, video ve görsellerin de mobil uyuma göre optimize edilmesinde yarar vardır.

BASİT TASARIM VE ARAYÜZ

Mobil pazarlamada başarıyı yakalamak istiyorsanız göze de hitap etmelisiniz. Mobil cihazlara uygun olacak bir ekran görüntüsü ile kullanıcıların dikkatini daha fazla cezbedebilirsiniz. Diğer yandan unutmayın ki bu cihazlar bir bilgisayar monitörü kadar büyük değiller. O halde basitlikten yana olmanız daha doğru bir tercih olacaktır. Amacınızdan şaşıp kullanıcılarınızın sıkılmasını sağlamamak için sadece sizden isteneni verin.

MOBİL TÜKETİCİLERİ TANIYIN

Mobil pazarlamada da hedef kitleniz çok önemlidir. Öncelikle mobil kullanıcılarını tanımalı ve reklamlarınızı ona göre şekillendirmelisiniz. Kullanıcılarınızın ihtiyaçlarını karşılamayan bir pazarlama planı mobil pazarlamada da etkili olmayacaktır. Bu nedenle iyi bir saha araştırması yapmanızı öneririz. Diğer yandan mobil tüketicilerin görüşlerini almaktan çekinmemelisiniz. Çünkü mobil kullanıcılarının çoğu izin alınmadan gönderilen mesajlardan rahatsızdır. Eğer bunu dikkate alırsanız başarılı bir adım atmışsınız demektir.

 

 

 

Yorum Yap

Ücretsiz E-Bültene Kaydol

Bizi Takip Edin