Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
İnternette Müşterilerinizin Sizin Hakkınızda Yorum Yapmasını Nasıl Sağlarsınız?

İnternette Müşterilerinizin Sizin Hakkınızda Yorum Yapmasını Nasıl Sağlarsınız?

Müşteri deneyimi, iş ilişkileri boyunca bir müşteri ile bir kuruluş arasındaki etkileşimlerle tanımlanır. Bir etkileşim, bilinçlendirme, keşif, yetiştirme, savunuculuk, satın alma ve hizmet içerebilir.
Müşteri deneyimi, Müşteri İlişkileri Yönetimi’nin (CRM) ayrılmaz bir parçasıdır. Bir işletmeyle alakalı olumlu deneyime sahip bir müşterinin sadık bir müşterisi olma olasılığı daha yüksektir. Sadık bir müşteri ise beğendiği marka ile alakalı özellikle sosyal medya mecralarında olmak üzere, internette birçok olumlu yorum yapacaktır. Eğer müşterilerin sizin hakkınızda olumlu yorum yapmalarını istiyorsanız o halde müşteri deneyimini önemsemeniz gerekir. Olumsuz yorumların ise nasıl ortaya çıkacağı elbette belli!
Bir işletme müşterileri olmadan mevcut olamaz ve tüm markaların yeni müşterileri kazanmaya odaklanmasının nedeni budur ve belki de daha da önemlisi, mevcut müşterileri korumaktır.
Müşteri memnuniyetini arttırmanıza, olumsuz yorumları azaltmanıza, olumlu yorumları arttırmanıza ve gelirleri arttırmanıza yardımcı olmak için mükemmel bir müşteri deneyimi stratejisi oluşturmanın yollarına bir göz atalım;
Müşteri deneyimi stratejinizin ilk adımı, müşteri odaklı vizyona sahip olmaktır. Bu vizyonu tanımlamanın en kolay yolu, yol gösterici ilkeler olarak görev yapan bir dizi ifade oluşturmaktır.
Kuruluşunuz müşterinin ihtiyaçlarını ve taleplerini tam anlamıyla öğrenecek olursa, müşterilerinizin karşılaştığı durumlarla bağlantı kurabilir ve bunlara duyarlı olabilirsiniz.
Eh, en iyi müşteri deneyimleri, bir ekip üyesi bir müşteriyle duygusal bir bağlantı oluşturduğunda başarılır.
Müşterilerinizin hakkınızda etkileyici yorumlar yapmalarını istiyorsanız onları şaşırtın. Müşterileriniz bir ürünü aldıktan sonra markanın işinin bittiğini düşünür. Siz bunun aksini kanıtlayarak müşterilerinizi şaşırtabilirsiniz. Ürün alındıktan sonra müşterilerinizle iletişime geçmek ve geri bildirim almaya çalışmak bu konuda size yardımcı olacaktır.

Etiketler:   

Benzer Yazılar

Yorum Yap

Ücretsiz E-Bültene Kaydol

Bizi Takip Edin