Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
İnstagram Takipçilerinizi Sürekli Artırmanın 5 Önemli Faydası

İnstagram Takipçilerinizi Sürekli Artırmanın 5 Önemli Faydası

İnstagram, dünya çapında en popüler sosyal ağ uygulamaları arasında yerini almıştır. İstatistikler, kayıtlı ve aktif kullanıcı sayısındaki değişikliğin katlanarak arttığını gösteriyor. Ünlü aktörler, müzisyenler, sporcular ve politikacılar bile kendi hesaplarını fotoğraflarını ve videolarını paylaşmak için İnstagram hesaplarını yönetiyor. Çoğu birey için Instagram, fotoğrafınıza uygun bir filtreyi listeden seçmeniz gereken bir fotoğraf paylaşım uygulaması olarak bilinir. Fotoğrafınızın parlaklığını, kontrastını ve başlığını ayarlarken kare biçiminde bir fotoğrafa sahip olmanız gerekir. Bazı insanlar tarafından bilinmese de Facebook İnstagram uygulamasını geçtiğimiz aylarda tam 1 milyon dolara satın aldı. Bu, İnstagram uygulamasının pazarlanabilirliğinin son birkaç yıldır nasıl yükseldiğini kanıtlıyor. Popülerliği nedeniyle, artan sayıda web sitesi İnstagram’da takipçi edinmek için aktif olmaya başladı.
Sosyal medya günümüzde oldukça önemli bir pazarlama aracı bu nedenle şirketler sosyal medyada her an var olmaya, reklam kampanyaları yapmaya ve takipçilerinin dikkatini çekmeye çalışıyorlar. Yeni eklenen hikaye özelliği ile markalar takipçilerini memnun etmenin yollarını geliştirmiş bulunuyor. Bazıları ürünlerini hikaye aracı sayesinde tanıtırken, bazıları ise reklam kampanyalarını farklı bir şekilde yönetmek için bu aracı kullanıyor. Ancak hepsinin ortak noktası belli elbette. O da takipçi sayısını arttırmak.

İnstagram takipçilerinizi sürekli arttırmanın 5 önemli faydası vardır. İşte onlar;
Bilinirlik: İnstagram takipçilerini sürekli arttırmak demek, hedef kitlenize ulaştığınız anlamına gelmekle beraber bilinirliğinizin de arttığının göstergesidir.
Reklam Kampanyası Başarısı: Eğer İnstagram takipçileriniz sürekli aynı düzende artıyorsa o halde reklam kampanyanızın başarılı olduğu sonucunu çıkarabilirsiniz.
Geri Bildirim: İnstagram takipçilerinizin sürekli olarak artması geri bildirim oranınızın da artacağı anlamına gelir. Paylaştığınız fotoğrafların altındaki yorumlara dikkatle bakarsanız veya takipçilerinizin size attıkları mesajları incelerseniz daha başarılı olmanızı sağlayacak müşteri geri bildirimlerini görürsünüz.
Site Tıklaması: İnstagram takipçi sayınızın artması söz konusu ana web sitenizdeki tıklamaların da artacağı anlamına gelir, bu da arama motoru sıralamasında sıranızın yükseleceğine delalettir.
Artan Satış: Takipçiler web sitenize geldikleri zaman ürün veya sunduğunuz hizmeti satın alacaklardır. Böylelikle satışlarınız da artacaktır.

Benzer Yazılar

Yorum Yap

Ücretsiz E-Bültene Kaydol

Bizi Takip Edin