Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Facebookta Reklam Vermenin 5 Önemli Avantajı

Facebookta Reklam Vermenin 5 Önemli Avantajı

Facebook, 2004 yılında kullanıcılara sunulduğunda, internet kullanan insanlar bu sosyal paylaşım sitesini kucakladı ve sunduğu avantajlardan yararlanarak onu sevdi. İşte bu nedenle Facebook, sosyal medya sektöründe gerçekten önemli bir yere sahiptir.
Birçok işletme tüm bu nedenlerden dolayı Facebook pazarlamasından yararlanmaktadır. Birçok girişimci markalarını ve hizmetlerini tanıtmak ve işletmelerini genişletmek için özellikle Facebook’tan en iyi şekilde yararlanmaktadır. İşletmelerin Facebook reklamları üzerinden potansiyel müşterilerine ve hedef kitlelerine ulaşmaları daha fazla kişiye kendilerini tanıtmalarını sağlamaktadır. Ayrıca, markalar ürünler hakkında daha fazla bilgi içeren sayfalar oluşturmak için de Facebook’u kullanabilirler. İşte Facebook reklamlarının sunduğu 5 avantaj;

Fazla Kullanıcı Sayısı
İşletmenizde müşterilere ihtiyacınız vardır ve online kullanıcılar potansiyel müşterilerinizdir. Ayrıca, daha fazla gelişmenize yardımcı olabilecek iyi temaslara da ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu yüzden reklam yerleştirmek, devasa bir kalabalığa bir reklam sunmak gibidir. Reklamınız, öğrencilerden gençlere ve yaşlılara kadar herkese ulaşacaktır. Ve bu onlarla ürün veya hizmetlerinizi paylaşmanın sorunsuz bir yoludur. Milyonlarca potansiyel müşteri sadece bir tık uzağınızda.

Daha Ucuz Ve Daha Uzun
İnternet pazarlamacılarından birçoğuna göre, facebook reklamları çevrimiçi diğer reklam servislerine göre çok daha ucuzdur. Ve sadece daha ucuz değil, aynı zamanda, potansiyel tüketicilerinize hizmetlerinizi tanıtma konusunda daha uzun bir metin sınırına sahiptir.

Haber Beslemesi
Birisi reklamınızı tıklarsa, beğendiğinde ve bu konuda yorum yaparsa, Facebook kullanan arkadaşlarının da haber akışında görünecektir. Bu, reklamlarınızın tıklanma oranını iki katına çıkarmak gibidir.

Filtreleme
Facebook reklamları ile kullanıcıların yaşına dayalı olarak belirli bir hedef müşteri kitlesi belirleyebilirsiniz. Elbette sadece yaş da değil, birçok ayrıntılı filtreleme seçenekleri mevcuttur. Belirli bir hedef kitleye sahip olan bir markanız varsa, Facebook reklamları tam da sizin için!

Viral Olma Şansı
İnsanlar, reklamınızın ilginç olduğunu, yaratıcılıkla veya bilgilendiricilikle alakası bulunduğunu düşünürse beğenir, yorumlar ve paylaşırlar! Bu da viral olma şansınız olduğunu gösterir.

Benzer Yazılar

Dijital Reklam Nedir?
Blog
Dijital Reklam Nedir?

Dijital reklamcılık dijital olarak sergilenen pazarlama medyasına işaret eder. Dijital reklamcılık teknolojisi internette, akıllı telefonlarda ve elde taşınabilir

Yorum Yap

Ücretsiz E-Bültene Kaydol

Bizi Takip Edin