Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Görüntülü Reklamların Avantajları

Görüntülü Reklamların Avantajları

İnternet reklamcılığı, halihazırda dünyanın ikinci en popüler reklam kanalı ve büyümesidir. Bu eğilimi kullanmaya başlamayan işletmeler, değerli reklam fırsatlarını kaçırabilir. Diğer yandan Eylül ayı itibari ile potansiyel müşterileri yakalamak isteyen işletmeler reklam önceliklerine önem vermeye başlıyor. Aralık ayına kadar devam edecek olan bu süreçte işletmelerin iyi bir plan yapmaları ve yeni müşterilern kazanmak için reklamlardan bolca yararlanmaları gerekiyor.
Reklam kulvarındaki en yaygın üç araç, görüntülü reklamlar, arama ağı reklamları ve sosyal medya reklamlarıdır. Her birinin kendi avantajları ve dezavantajları vardır, ancak paranızın karşılığını en çok elde etmenin anahtarı platformları test etmek ve benzersiz işletme ve hedeflerinize en uygun olanı bulmaktır. Eğer isterseniz üçünü de kullanabilirsiniz.
Bir reklam engelleyici kullanmıyorsanız muhtemelen binlerce görüntülü reklamcılık kampanyasına maruz kaldınız demektir. Bu reklamlar, web sayfası içeriğinin üstünde, altında, yanında ve hatta ortasında görünür ve her akla yatkın tarz ve türde web sitesinde bulunur. Görüntülü reklamlar, ister istemez dünya genelindeki internet kullanıcılarının yüzde 90’ından fazlasına erişir.
Web sitelerinden uygulamalara, e-postaya kadar, görüntülü reklamlar hemen hemen her çevrimiçi alanda bir yer bulur.
Görüntülü reklamlar, stil ve biçim açısından oldukça esnek olma avantajına sahiptir. Reklamlara ayrılan alanla sınırlı olabileceğiniz gibi, görüntülü reklamlar videolar, resimler, gif’ler, etkileşimli yayınlar, oyunlar ve metinler olarak kullanılabilir. Ayrıca gösterişli, eğlenceli ya da ciddi olabilirler. Tüm bunlar size bağlıdır. Bu esneklik ve görüntülü reklamların görsel doğası, özellikle görsellerin çevrimiçi metne hakim olması nedeniyle kesin bir avantajdır.

Benzer Yazılar

Yorum Yap

Ücretsiz E-Bültene Kaydol

Bizi Takip Edin