Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Müşterilerinizin Doğum Günlerini Kutlamayı Unutmayın

Müşterilerinizin Doğum Günlerini Kutlamayı Unutmayın

Müşterinizin doğum gününde beklediği iletişimleri sağladığınızdan emin olun. Müşterilerinize istedikleri iletişimi verin. Günümüzde şirketlerin, doğum günlerinde veya doğum günlerinden hemen önce müşterilerine promosyonlar, indirimler veya basit bir “Mutlu Yıllar” mesajı göndermeleri oldukça yaygındır. Bir doğum günü mesajı göndermek müşterilerinize sadakatlerinden memnun olduğunuzu söylemek ve onları önemsediğinizi göstermek için harika bir yol olabilir. Bu gibi ufak ayrıntılarla müşterilerinizi mutlu hissettirecek ve siz de böyle bir şey yaptığınız için mutlu olacaksınız.
Bazı durumlarda, doğum günü öncesi promosyonlar müşterilerinizi ürünlerinizi satın almaya teşvik etmek için etkili bir şekilde kullanılabilir. Bu nedenle müşterilerinizin doğum günlerini asla unutmamalısınız!
Müşterileriniz web sitenizden bir ürün veya hizmet almak istediklerinde, ya da sadece dikkatlerini çekecek bir ürün olduğunda haberdar olmak için sitenize üye olur veya e-posta haber bültenine kaydolurlar. Bu gibi durumlarda doğum günü bilgisinin istenmesi normaldir. Sisteminize kaydedilen bu doğum günleri aslında müşterilerinizi daha sadık müşterilere dönüştürmek için oldukça önemlidir.
Müşterilerinizin doğum günlerine özel bir mesaj hazırlayarak onlara belirli tutarlarda indirim kodları gönderebilir, bir sonraki alışverişlerinde sepette indirim olacağını iletebilir veya onlara özel hazırlanmış bir doğum günü videosu gönderebilirsiniz. Bu gibi davranışlar kişilerin beklemedikleri bir şey olduğu için müşterileriniz şaşıracak ve mutlu olacaktır. Dahası eğer gerçekten etkili bir şekilde doğum günü kutlamasını pllanladıysanız o zaman müşterileriniz yaptıklarınızı sosyal medyada paylaşarak potansiyel müşteriler edinmenize neden olacaklardır.
Bu tip özel günler hem sizin rakiplerinizden farklı olduğunuzu gösterecek hem de olası bir satış yapma olasılığınızı arttıracaktır.

Benzer Yazılar

Sosyal Medya & Müşteri Deneyimi
Blog
Sosyal Medya & Müşteri Deneyimi

Sosyal medya, şirketler için algı ve eğilimleri izlemek için mükemmel araçlar ve müşteri geribildirimi veri akışları sunmaktadır. Müşteri

Yorum Yap

Ücretsiz E-Bültene Kaydol

Bizi Takip Edin