Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Sosyal Medyada Önemli Günler Nasıl Kutlanmalı?

Sosyal Medyada Önemli Günler Nasıl Kutlanmalı?

Kitlenizle bağlantı kurmanın yeni bir yolunu mu arıyorsunuz? Güçlü etkileşim sağlayan yayınları nasıl hazırlayacağınızı merak mı ediyorsunuz? Çoğu pazarlamacı önemli ulusal günleri sosyal medyada kutlamanın önemli bir getirisi olduğunu biliyor, ancak siz takipçilerinize daha doğrudan hitap edebilecek benzersiz ve eğlenceli önemli kutlama günleri eklemeyi unutmayın.

Yerel Kutlamalar
İşletmenizin yerel bir varlığı varsa, sosyal medya içerik planınıza yerel tatilleri dahil etmek akıllıca olacaktır. Hedef kitlenize ulaşmak ve onların aklında yer edinmek için yerel anlamda önemli günleri not etmeli ve yenilikçi bir bakış açısı ile kutlama yapmalısınız. Ancak bu gibi durumlarda takipçilerinizi .çok fazla kutlama mesajına boğmak yersiz olacaktır. Bunun yerine akıllıca ve dikkat çekecek bir iki paylaşım yapmanız çok daha doğrudur.
Bu konuda Facebook reklamları size yardımcı olabilir, ancak para harcamak istemiyor ve yine de yerel halkı çekmek istiyorsanız, o halde İnstagram ve Twitter gibi sosyal medya kanallarını kullanabilirsiniz.

Ulusal Kutlamalar
Tüm ülke ile beraber yapılacak kutlamalar için daha farklı içerikler üretebilirsiniz. 1 Nisan’da takipçilerinizden sevdiklerine şaka yapmalarını isteyerek en yaratıcı şakaya bir hediye vereceğinizi söyleyebilir, böylelikle hem o günü kutlamış hem de takipçilerinizin ilgisini çekmiş olursunuz. Diğer yandan güne özel fotoğraflar hazırlamak da akıllıca bir fikirdir, çünkü insanlar okuduklarını çok çabuk unutsalar da gördükleri akıllarına kazınır. Bu tarz özel kutlamalar için sosyal medyada sivrilmek istiyorsanız bir hareket başlatmalı ve viral olmaya çalışmalısınız. Böylelikle önemli gün geride kalsa bile sizin yaptığınız kutlama tercihi konuşulacaktır.

Yorum Yap

Ücretsiz E-Bültene Kaydol

Bizi Takip Edin