Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
E-Ticaret İle Uğraşanlar İçin 5 Yeni Müşteri Bulma Taktiği

E-Ticaret İle Uğraşanlar İçin 5 Yeni Müşteri Bulma Taktiği

Her işletmenin temel hedefi yeni müşteriler edinmektir. Yeni müşterilerin nasıl bir hedef kitle içinde olduğunu belirlemek kolay olsa da, onları müşterilere dönüştürmek için çekmek daha da zordur.

Bugünün tüketicileri, sağlıktan bakıma ve giyim ürünlerine kadar neredeyse tüm ihtiyaçları için birçok seçeneğe sahip. Bu da internette rakiplerinizin oldukça fazla olduğunu gösteriyor. Hepsinin arasından sıyrılarak yeni müşteriler edinmek için özenle uygulamanız gereken kurallar vardır.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Bugün, yeni müşteriler kazanma stratejisi planınız arama motoru optimizasyonu veya diğer adıyla SEO olmadan başarılı olamaz.

SEO, ilgili anahtar kelimelerde sitenizin arama motorlarında üst sıralarda çıkmasını sağlar. Yani bulunabilirliğinizi arttırır. Bu da herhangi bir şeyle alakalı arama yapan hedef müşterilerinizin ilk sıralarda olduğunuz için sizi tercih etmelerine neden olur. Hiç kimse arama motorlarında sayfalarca gezmez. SEO ile potansiyel müşterileriniz sizi daha kolay bulabilir.

PPC Kampanyaları

Her ne kadar bir tıklama başına ödeme kampanyası veya PPC uygulamamış olsanız bile, muhtemelen bu reklamların neye benzediğini biliyorsunuz demektir. Bugün en popüler platform, Google AdWords’dür ve reklamları, Google arama sonuçlarının en üstünde görünür.

Bu reklamları, kullanıcıların aradığı belirli kelimeleri ve kelime gruplarını temel alarak oluşturabilirsiniz. Böylece, hedef kitleye ulaştığınızdan emin olabilirsiniz.

İçerik Pazarlama

Yukarıdaki stratejiler, sitenize trafik çekmek için etkili olsa da, içerik pazarlaması yeni müşterilerinizin işletmeniz hakkında daha fazla bilgi edinmesine ve sadık müşterilere dönüşmesine yardımcı olur.

E-posta Pazarlama

Potansiyel müşterilere e-posta pazarlama kampanyaları ile ulaşmak, onlara güncellemeleri, yeni ürünleri veya kampanyaları göndermek için iyi bir yöntemdir. Başarılı bir e-posta pazarlama stratejisine sahipseniz satın alma oranlarınız da artacaktır.

Sosyal Medya

Facebook, Twitter ve İnstagram gibi sosyal medya platformları son birkaç yıldır uzun bir yol katetti. Bu platformların tümünü, hedef kitlenizin ilgi alanlarıyla ilgisi olan içeriği yayınlamak için kullanabilirsiniz. Bazen müşteriler, görüşlerini paylaşmak ve endişelerini dile getirmek için şirketler ve markalara da sosyal medyadan ulaşmaktadır.

 

 

Yorum Yap

Ücretsiz E-Bültene Kaydol

Bizi Takip Edin