Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
İnternetten Kâr Elde Etmek İsteyenler Neden Dijital Pazarlama Otomasyonu Kullanıyor?

İnternetten Kâr Elde Etmek İsteyenler Neden Dijital Pazarlama Otomasyonu Kullanıyor?

Dijital pazarlama otomasyonu pazarlama eylemini otomatikleştirme amacı taşıyan yazılım anlamına gelmektedir. birçok pazarlama departmanı e-postalar, sosyal medya ve diğer web sitesi işlemleri gibi tekrar eden görevleri otomatikleştirmektedir. Dijital pazarlama otomasyonu teknolojisi ise bu görevleri kolaylaştırmak için vardır. Peki, kâr elde etmek istiyorsanız neden dijital pazarlama otomasyonu kullanmalısınız?

MÜŞTERİLERİN WEB SİTESİ ZİYARETLERİNİ İZLEME

Dijital pazarlama otomasyonunun yardımıyla müşterilerinizi izlemek için web sitenizin çeşitli sayfalarına kolaylıkla izleme bağlantıları yerleştirebilirsiniz. Bu izleme araçları size müşterilerinizin web sitenizin hangi sayfalarını sıklıkla ziyaret ettiğini ve hangi içeriklerin en fazla görüntülendiğini belirlemesine yardımcı olmaktadır. Böylelikle web sitenizde en fazla ilgi gören sayfayı müşterilerinize göre optimize edebilirsiniz.

KAYIT FORMALARI İLE SEO VE SEM’E BİR ADIM DAHA YAKLAŞIN

Arama motoru optimizasyonu ve pazarlaması herhangi  bir dijital pazarlama stratejisi için önemli olan iki temel unsurdur. Ücretli ve ücretsiz reklam kampanyaları potansiyel müşterileri ürün veya hizmetten haberdar etmek ve bunları web sitesinin açılış sayfasında sunmak için kullanılır. Ancak bu reklamlar ziyaretçileri açılış sayfasına getirmekten başka bir amaca hizmet etmemektedir. Dijital pazarlama otomasyonu sayesinde reklamların başarısı kullanılarak ziyaretçilerin gelişmelerden haberdar olabilmesi için kayıt formları oluşturulur.

OTOMATİK PAZARLAMA KAMPANYALARI

Web sitenize gelen ziyaretçiler PPC ile açılış sayfanıza yönlendirildi ve burada kayıt formunu doldurarak potansiyel müşteri haline geldi. Bundan sonra müşterilere gönderilmek üzere kampanyalar oluşturmak ilk sıraya yerleşti. Dijital pazarlama otomasyonu sayesinde kampanyalarınızı önceden oluşturabilir ve bunları zamanlayabilirsiniz. Böylelikle hepsiyle tek tek uğraşmak zorunda da kalmazsınız.

SOSYAL MEDYA

Dijital pazarlama sosyal medya aracılığıyla yapılan herhangi bir pazarlamayı da içermektedir. Bazı sosyal medya platformları zamanlamayı içerse de dijital pazarlama otomasyonu ile tüm yayınları tek bir noktaya toplayabilirsiniz Böylelikle sosyal medya kanallarında birkaç gün, hafta veya ayda yayınlanacak sosyal medya mesajlarınızı planlayabilirsiniz.

 

 

 

Yorum Yap

Ücretsiz E-Bültene Kaydol