Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Linkedin Reklamı Nedir?

Linkedin Reklamı Nedir?

347 milyondan fazla üyeyle LinkedIn, dünyanın en büyük profesyonel ağıdır. Her gün, milyonlarca kişi profesyonel ilişki kurar, içerik yayınlar ve en önemlisi, faydalı ve alakalı bilgileri paylaşan şirketler ile etkileşime girer. Hedef kitlenize ulaşmak, LinkedIn varlığınızı büyütmek, markanızı oluşturmak ve işiniz için yeni müşteriler kazanmak için LinkedIn reklamlarını kullanabilirsiniz. AdWords, Bing veya Facebook gibi, LinkedIn reklamları da kendi özelliklerine sahiptir.

LinkedIn’in reklam platformu iki farklı reklam türü sunmaktadır. Bunlar metinli reklamlar ve sponsorlu güncellemelerdir. İki reklam biçimi bazı önemli ayrımlara sahipken, ikisi de, işletmeniz için önemli satışlar ve potansiyel satışlar sağlayabilecek eksiksiz bir teklif ve bütçe kontrolü, hassas hedefleme ve içerik sunması açısından benzerdir.

LİNKEDIN’E KİMLER REKLAM VERMELİ?

LinkedIn’in gerçekten işiniz için test edilmeye değer bir kanal olup olmadığına karar vermeden önce, bu kanalda işletme sahiplerine ve işinde profesyonel insanlara ulaşacağınızı bilmeniz ve buna göre reklam vereceğinizi anlamanız gerekmektedir. İnsanlar bu sitede kariyerlerini iyileştirmek, yeni bir iş bulmak, ağ kurmak ve birkaç dakikalığına işten uzaklaşmak için zaman geçiriyorlar. Çocuklar için eğitim araç gereçleri pazarlamak istiyorsanız belki de LinkedIn reklamlardoğru pazarlama kanalı değildir.

LİNKEDIN REKLAMLARINDA BAŞARI İÇİN 2 ÖNEMLİ NOKTA

LinkedIn reklamlarında başarılı olabilmek için öncelikle 2 önemli noktaya değinmek gerekir;

Kitle Hedefleme: Reklamlarda kendinize karşı rekabet etmenize neden olabileceğinden dolayı birden fazla reklam kampanyasındaki aynı kitleyi hedeflemeyin. Belirli bir kitleyle en çok hangi reklamın yankı bulduğunu anlamak için her bir kampanyada birden fazla mesajı ve içeriği test etmeniz başarı sağlayacaktır.

İçerik: Hemen dikkat çekmek için güçlü görsellik ve kısa başlığa sahip içerik oluştururken kitlenize doğrudan hitap etmeyi unutmayın.

 

 

 

Yorum Yap

Ücretsiz E-Bültene Kaydol