Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
İnstagram Stories Reklamı Verirken Profesyonel Biri İle Neden Çalışılmalı?

İnstagram Stories Reklamı Verirken Profesyonel Biri İle Neden Çalışılmalı?

Snapchat bir süre sonra kaybolan içeriklerin öncüsü olsa da İnstagram açıkça sosyal medyanın en sıcak trendlerinden birini kaçırmayı planlamadığı için stories eklentisiyle kullanıcılarını kendine bağlamayı başardı.  2 Ağustos 2016’da başlatılan stories ile  Snapchat’a bir nevi cevap veren İnstagram, her zaman kurulduğu günden bu yana güçlenmek için uygulamaya yeni özellikler ekledi. Ve işletmeler de bunu fark etti.

İnstagram Stories, fotoğrafların ve videoların slayt gösterisi biçiminde paylaşılmasına olanak tanıyan fotoğraf ve video paylaşım uygulamasının 24 saat sonra kaybolan içerik sunumudur. Kullanıcıların profillerinden ayrı olarak, daha gerçekçi, daha gerçek zamanlı paylaşım için bir alan olarak tasarlanan stories eklentisi metin, çizim, çıkartmalar ve yaratıcılık için başka özellikler sunarak kullanıcıların iyi zaman geçirmesini sağlamaktadır. Markalar bu yeni eklentinin gücünü keşfetti ve stories reklamları vermeye başladı. Siz geç kalmış ve belki de bu işi kendiniz yapmak istiyor olabilirsiniz. Peki, İnstagram stories reklamları için neden profesyonel biriyle çalışmalısınız? İşte cevabı…

BİRDEN FAZLA KONUDA UZMANLIK

Dijital pazarlama alanında profesyonel olan uzman kişiler  dijital pazarlamaya dair görüntülü reklamcılık, video, mobil ve daha fazlasını içeren bilgiye sahiptir. İnstagram stories reklamlarının oluşturulmasında da bu tecrübenin büyük bir faydası olacaktır.

DÜŞÜK MALİYET

Eğer bir uzmandan yardım almazsanız İnstagram stories reklamlarında başarılı olmak için daha fazla maliyet harcamanız olasıdır. Dijital reklamcılığa dair tüm bilgilere sahip olan bir profesyonel sizi daha iyi yönlendirecek ve büyük ihtimalle daha düşük maliyet ile daha fazla kazanmanıza sebep olacaktır.

REKLAMLARA DAHA FAZLA ZAMAN AYIRMA

Bir marka olarak hayli meşgulsünüz ve instagram stories reklamlarına yeterince zaman ayıramadığınız için de başarılı olamayabilirsiniz. Ancak bir profesyonelin bunun için zamanı vardır ve reklamlarla sizden daha iyi şekilde ve verimli olarak ilgilenebilir.

 

Yorum Yap

Ücretsiz E-Bültene Kaydol