Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Sosyal Medya Araçları

Sosyal Medya Araçları

Öncelikle bir sorum var. Ne elde etmek istiyorsunuz? Size uygun olacak sosyal medya araçlarını aramaya başlamadan önce bu soruyu sormalısınız. Neyi elde etmek istediğinizi veya hangi kitleye ulaşmak istediğinizi bilmiyorsanız, tüm sosyal ağlarda var olmak veya sosyal medya araçalrını kullanmak işe yaramayacaktır.

Bu makalede bir sosyal medya planın nasıl hazırlanacağına değinmeyeceğim. Seçtiğiniz sosyal ağlarda zaten var olduğunuzu varsayacağım. Ayrıca bir blogunuzla bir web siteniz olduğunu varsayacağım. Sosyal ağlara mesaj göndermenin en büyük avantajlarından biri web sitenize trafik çekmek ve alanınızda uzman olduğunuzu göstermektir.

Google Analytics

Bir web sitenize veya bir blogunuz varsa, Google Analytics’in yüklü olması ihtimali yüksektir ve değilse de yapmalısınız!

Google Analytics Kasım 2005’te piyasaya sürüldü ve tamamen ücretsiz bir kurumsal analiz ürünü.  GA, 2011’de, özel gösterge tablolarını ve gerçek zamanlı istatistiklerini eklemek için kökten revize edildi ve ayrıca, çok güçlü bir sosyal medya analizi raporu hazırladı.

bit.ly

Bit.ly’yi bu listeye dahil etmenin garip olduğunu düşünebilirsiniz ya da bilmiyor olabilirsiniz. Hizmeti duymamış olabilirsiniz bile. Bit.ly bir URL kısaltıcısıdır. Yani uzun bir URL’nin daha kısa olmasını sağlar. Bu da temiz bir görüntüyü ortaya çıkarır.

Tarihsel olarak bu aracın en büyük avantajlardan biri, Twitter gibi karakterlerin sınırlı sayıda (yalnızca maksimum 140 karakterden oluşan) bir sosyal ağ üzerinde kullanılmasıdır.

LastPass

Bir şifre gerektiren kaç site ve uygulama kullanıyorsunuz? Şifreyi nasıl hatırlıyorsunuz? Aynı şifreyi her şey için mi yoksa yalnızca birkaçı için mi kullanıyorsunuz? Elimizde olan az vakit ile güvenlik konusunda bazı durumları alt etmek kolaydır. LastPass, tüm sosyal ağlarınızda en üst seviyede güvenliğe sahip olmanızı ve asla birden fazla şifre hatırlamamasını sağlar. Kesinlikle kullanmanızı öneririm. Beklediğinizden çok daha kolaydır.

 

 

Yorum Yap

Ücretsiz E-Bültene Kaydol