Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
E-Posta Pazarlama Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

E-Posta Pazarlama Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

e-posta pazarlaması günümüzün en çok kullanılan pazarlama stratejilerinden biridir. Kısaca optimize edilmiş e-posta pazarlaması, müşterilere, üyelere veya tedarikçilere, bu tür e-posta mesajlarını almayı açıkça istemiş olanlara ürün, hizmet ve etkinlikleri haber vermenin ve web sitesine trafik çekmenin ideal bir yoludur. Ancak e-posta pazarlaması yaparken dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunmaktadır.

E-POSTALARI KİŞİSELLEŞTİRİN
Kim kendine hitap eden bir e-postayı okumaktan hoşlanmaz ki? Bu nedenle e-postalarının fabrikasyon değil kişisel olmalı. Bunu yaparken tıpkı gerçek hayattaki gibi samimi olmalısınız. Unutmayın samimiyet her zaman kazanır. Bu nedenle gönderdiğiniz e-postaların müşterinizin adıyla başlamasına özen göstermelisiniz.

E-POSTA UZUNLUĞU
Yapılan araştırmalara göre 60-70 karakter uzunluğundaki e-postalar tıklanma almıyor. Bunun yerine 50 karakteri geçmeyen e-postaların tıklanma oranı ise %53. Bu nedenle e-posta pazarlaması yaparken karakter sayısını olabildiğince az tutup daha çok görsel planlamaya yönelirseniz başarınız o kadar artacaktır.

MOBİL OPTİMİZASYON
Mobil kullanıcılar yadsınamayacak kadar çok sayıdadır ve e-posta pazarlamasında mobil uyum çok önemlidir. Bu nedenle e-postalarınızı mobil uyumlu hale getirmeniz sizin başarınızı arttıracaktır. Çünkü kullanıcıların bir çoğu maillerini telefonlarından kontrol ediyor. Eğer e-postalarının mobil uyumlu olmazsa büyük bir müşteri kaybı yaşayabilirsiniz.

PASİF OLAN KULLANICILARI AKTİF ETMEK
Uzun zamandır web sitenize uğramayan pasif kullanıcıları e-posta pazarlamasında da unutmamalısınız. Onlar için özel hazırlanmış davetkar bir e-posta müşterilerinizi yeniden kazanmanızı sağlayacaktır.

SADIK MÜŞTERİLERİ UNUTMAYIN
Size sadık olan ve sürekli ürün/hizmet satın alan müşterilerinize daha özenli davranmalısınız. Onlar için özel kampanyalar oluşturabilir veya hediye çekleri gönderebilirsiniz. Bu müşterilerinizin sadakatini daha fazla arttıracak ve bir numaralı favori sitesi olmanızı sağlayacaktır.

Benzer Yazılar

Yorum Yap

Ücretsiz E-Bültene Kaydol