Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
Dijital’in En Etkili Reklam Mecralarından Biri: Linkedin Reklamları

Dijital’in En Etkili Reklam Mecralarından Biri: Linkedin Reklamları

Linkedin reklamcılığı, işinizi profesyonel bir platformda tanıtmanızı sağlayan bir yöntemdir. İş adamları, işletme sahipleri, öğrenciler ve öğretmenlerden oluşan bir kitleyle, Linkedin’in sağladığı çok sayıda seçeneği filtreleyerek belirli bir kitleyi hedefleyebilirsiniz. Belirlediğiniz bir bütçeyi kullanarak reklam kampanyaları başlatabilirsiniz. Linkedin, doğru kitleyi sunduğunuz ürüne ve hizmetlere yönlendirmek için etkili bir reklamcılık platformu olabilir.

LİNKEDİN REKLAMCILIĞININ YARARLARI

Artan kullanıcı sayısı – Linkedin sürekli kullanıcı kazanmaya devam ediyor ve şu anda dünya çapında 259 milyondan fazla kullanıcısı var. Alternatif sosyal medya platformlarıyla karşılaştırıldığında bu küçük bir kitle olarak görünse de, belirli ölçütler daha büyük bir hedef kitleye ulaşmanıza izin verir.
Kitlenizi hedefleme – Hedef kitlenizi iş unvanları, işveren, beceri ve yaş gibi çeşitli yollarla hedefleyebilirsiniz. Bunu yaparak, ürününüzü veya hizmetinizi yalnızca genel kullanıcıların hizmetine sunmaz, çok daha fazla şansa sahip seçici bir kitleye ulaşabilirsiniz.
Profesyonellik – Linkedin, insanların işleri veya diğer çalışanları bulmak için kullandığı profesyonel bir sosyal medya sitesidir. Eğer bu gibi bir pazara ulaşmanız gerekiyorsa, Linkedin başlamak için mükemmel bir yerdir!
Reklam kampanyalarını kendiniz oluşturun – Tıpkı Facebook veya Google+ gibi kendi reklamlarınızı tasarlayabilir, kendi kitlenizi hedefleyebilir, belirli kampanyalar için teklifler tanımlayabilir ve kampanyanızın beraberinde getirdiği tıklama sayısı, gösterim sayısı ve dönüşüm sayısı aracılığıyla kendi başarınızı ölçebilirsiniz.

NASIL BAŞLAMALISINIZ?
İş unvanını, yerini veya hedef kitlenizin rolünü bilmek, onları daha etkili bir şekilde hedeflemenize yardımcı olabilir. Reklamcılık hedeflerinize en çok duyarlı olacak bir kitleye erişmeye çalışmak için tüm bu araçları filtreleme imkanına sahipsiniz. Linkedin’de reklam yayınlamaya başlamak için aşağıdakilere ihtiyacınız vardır;
Linkedin hesabı
Hedef kitle kimliğin hakkında bir fikri
Reklam metni
Bir video (isteğe bağlı)

Benzer Yazılar

Yaratıcı İçerik Pazarlaması
Blog
Yaratıcı İçerik Pazarlaması

İşletmeniz blogunu aktif olarak güncelliyor, sosyal medya platformları için yayınlar oluşturuyor ve iyi hazırlanmış e-postalar gönderiyor mu? Eğer

Yorum Yap

Ücretsiz E-Bültene Kaydol