Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
İnternetteki insanların markanız hakkında konuşmalarını nasıl sağlarsınız?

İnternetteki insanların markanız hakkında konuşmalarını nasıl sağlarsınız?

Günümüzde markalar ayakta kalabilmek ve bilinirliklerini korumak amacıyla birbirinden farklı pazarlama teknikleri kullanmaya başladı. Sosyal medyanın bu denli hayatımızın içine girmesiyle beraber markalar yaptıkları çekilişler, yarışmalar ve reklamlarla insanların kendileri hakkında konuşmasını hedefliyor. Özellikle instagram üzerinden yapılan çekilişlerde markalar insanların gönderilerini kendi sayfalarında paylaşılması ve arkadaşlarını etiketlemesi gerektiğini söylüyor. Bu durumda kullanıcılar da çekilişi kazanmak için şartlara uyuyor. Böylelikle markanın adı dilden dile dolaşıyor ve takipçi sayısı artıyor.

İnternetteki kullanıcıların markanız hakkında konuşmasını istiyorsanız yaratıcı olmanızda fayda var. Artık herhangi bir olay bile fenomen olabiliyor ve günlerce ağızdan ağza yayılıyor. Bu nedenle algılarınızı açık tutmanız ve yaratıcı olmanız oldukça önemli. Aynı zamanda sosyal medyayı etkin kullanmakta son derece önemli. Eğer bir markaysanız sosyal medya hesaplarınızı yönetmesi için bir uzmana başvurmanız gerekebilir. Diğer yandan gündemi takip etmeli ve diğer rakip markaların internette ne denli aktif olduğunu bilmeniz doğru olacaktır. Eskiden bu yana pazarlamada ve müşteri kazanmada çok fazla değişiklik olmadı diyebiliriz. Bir bakkalınız var ve karşısına yeni bir bakkal daha açıldı. Boş duracak değilsiniz ya kampanyalar yapar, bir alana bir hediye verir ya da sadece hoş muhabbetiniz ile müşterilerinizi elinizde tutarsınız.

İnternet öyle bir mecra haline geldi ki hiçbir zaman uyumuyor ve dinlenmiyor. Kullanıcılar gecenin bir yarısı veya sabahın körü dinlemeden sürekli internette dolaşıyor, yeniliklerden haberdar oluyor ve takipleşiyor. Böyle bir platformda 7/24 aktif olmak şarttır. Eğer markanızın konuşulmasını istiyorsanız gece yarısı da sabahın körü de dikkat çekecek gönderiler üretmelisiniz.

 

Etiketler:

Benzer Yazılar

Etkili blog nasıl yazılır?
Blog
Etkili blog nasıl yazılır?

Kurallara uygun, etkili bir blog yazısı sitenizin üst sıralara çıkmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda okuyucuların sitenizi sürekli takip etmesi

Yorum Yap

Ücretsiz E-Bültene Kaydol